Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Bizden notlar
Cuma, 18 Ocak 2008 - (10:42)
Ahmet Varol
www.vahdet.com.tr

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Çarşamba günü Hilal TV’de Arzu Erdoğral’ın sunduğu Çay Saati programında Filistinli mülteciler dosyasını ele aldık.


Mülteci kamplarından etkileyici görüntülerin de sunulduğu programda mülteciler konusunu farklı boyutlarıyla ele almaya çalıştık. Bilindiği üzere ABD Başkanı Bush, son Filistin ziyareti esnasında Filistinli mülteciler meselesini tazminatla kapatma önerisinde bulundu. Bu, emperyalizmin mültecilere yeni bir oyun oynama girişimidir. Yarın (Cumartesi) sabah 08.00’de söz konusu programın tekrarı yayınlanacak. Konuyu merak edenler için aydınlatıcı ve bilgilendirici olacağını hatırlatarak, zaman bulabilenlere seyretmelerini öneriyorum.
Mostar dergisinin Kasım 2007 sayısı için yazdığımız ve “Basel Kongresi'nden Günümüze: Egemenlerin Filistin Politikası” başlığını taşıyan yazımızda, emperyalizmin Filistin’e oynadığı oyunlar hakkında özlü bilgiler vermeye çalıştık. Filistin meselesinin aslında bir bölgesel mesele olmadığı, uluslararası boyutunun olduğu ve Siyonist işgal devletinin kurulmasının da ayakta kalmasının da uluslararası oyunlara dayandığı hakkında bu yazı sizlere faydalı ve özet bilgiler verecektir. Yazıyı web sitemizden (www.vahdet.com.tr) okumanız mümkündür.
Vuslat dergisinin Ocak 2008 sayısı için yazdığımız yazıda Tayland Müslümanları, özellikle de Patani meselesi ve bu mesele karşısında Tayland Krallığı’nın izlediği tutum hakkında bilgi vermeye çalıştık. Tayland’daki Müslümanların durumu hakkında özlü bir bilgiye sahip olmak isteyenler için bu dosyamızın faydalı olacağını umuyoruz.
Şunu artık kesin olarak söyleyebiliriz ki Amerikan emperyalizmi düşüşe geçmiştir. İşte bu düşüş merhalesinde yeni oyunlarla ve komplolarla durumunu sağlama almaya çalışıyor. ABD’nin düşüş merhalesinde izlediği politikasını da Ribat dergisinin Ocak 2008 sayısı için yazdığımız “İpte Oynayan Şeytan” başlıklı yazımızda değerlendirmeye çalıştık. Ribat ve Vuslat dergileri için yazdığımız yazıları da web sitemizde bulabilirsiniz.
İki Çağrı
İşgalci saldırgan devlet, Gazze’nin özgürlük mücadelesi içindeki halkını her yandan kuşatmaya almakla ve onları açık hava hapishanesine kapatmakla boyun eğmeye zorlayamayacağını anlayınca katliam ve cinayetlerini artırdı. Buna ABD Başkanı Bush’un açıktan destek verdiği de biliniyor. Bizim Türkiye Müslümanları olarak en azından, gerçekleştirilen katliamlara ve Siyonist saldırganlığa sessiz kalmamamız, saldırıya uğrayan kardeşlerimizin acılarını paylaştığımızı ortaya koymamız gerekir. Bu amaçla bugün İstanbul’da Fatih Saraçhane Parkı’nda şehitleri anma ve Siyonist vahşete tepki amacıyla bir program düzenlenecek. İstanbul’da ikamet eden okuyucularımızı Cuma namazından sonra, saat 13.30’da başlayacak bu programa ilgi göstermeye ve orada bulunabilmelerinin önündeki engelleri kaldırmak için gereken gayreti göstermeye çağrıyoruz.
Zaman zaman “Filistin için ne yapabiliriz?” sorularına muhatap oluyoruz. Biz de bu konuda bildiklerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Bu konuda birçok şey sıralayabiliriz. Ama bugün özellikle vurgulamak istediğim bir husus var. Siyonistler Filistin’de vahşice insanlarımızı katlederken, burada bazı medya organlarının katliamlara alkış tuttuklarını, Siyonist saldırıları haklı gösteren, öldürülenleri aşağılayan bir üslûpla olayları aktardıklarını görüyoruz. En azından bu üslûba tepkisiz kalmamalıyız. Bugün artık o sözde habercilere ulaşmanın ve mesajlarımızı iletmenin pek çok aracı ve tekniği var ve bunlardan hepimiz yararlanabiliyoruz. Okuyucularımızın birçoğunun mesajlarını yine kendileri gibi düşünenlere iletmekle yetindiklerini görüyoruz. Oysa o mesajların, asıl, işgalci Siyonistlerle aynı hedefi vurmaya çalışan habercilere ve medya organlarına ulaştırılması gerekir.
İki Taziye
Değerli arkadaşımız ve meslektaşımız Mustafa Özcan Beyin babasının vefatını öğrendim. Yüce Allah’tan müteveffaya rahmet ve mağfiret, kıymetli arkadaşım Mustafa Özcan başta olmak üzere tüm aile efradına da başsağlığı ve sabır diliyorum.
Yine kıymetli dostlarımızdan Avukat Cüneyt Toraman’ın annesinin vefat ettiğini öğrendim. Allahû Teala’dan Sayın Av. Toraman’ın annesine rahmet ve mağfiret, kendisine ve tüm aile efradına da başsağlığı ve sabır diliyorum.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Ahmet Varol'in Son 10 Yazısı
   'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
   Filistin’de Yaşananlar Yine Saptırılıyor
   İsrail, İran’a saldırabilir mi?
   Şeytanın askerleri görevde
   60. yıl etkinlikleri
   Büyük Felaketin Altmışıncı Yılı
   Lübnan olayları üzerine
   İşgalcinin azgınlığı
   Haçlılık damarları kabardı
   Kısa Notlarla
   Kosova'nın Bağımsızlığı
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.