Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Kızları rahat bırakın ulen...
Cumartesi, 19 Ocak 2008 - (14:23)
Nuh Gönültaş

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Türkiye'de problemlerimizi çözmemek için direnen bir yapı var. Ne zaman bir problemin çözümüne doğru bir adım atılırsa o zaman yuvalandıkları yerden fırlayıp "milleti tehdit" ediyorlar!


Aman Kürt Sorunu çözülmesin... Aman Kıbrıs Sorunu çözülmesin... Aman Türban sorunu çözülmesin... Aman dikta anayasası sorunu çözülmesin...

Çözümsüzlükten beslenen çevreler var Türkiye'de... Her bir sorunumuzun çözümü karşısına "Ülke bölünür, rejim elden gider, Türkiye karanlığa gömülür" gibi saçma sapan korkularla çıkıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti değil, sanki bir tür "Tehdit Cumhuriyeti." Başbakan çözüm için adım attı ya rejimin gölgelere gizlenmiş bütün heyulaları ortaya çıktı.

Başörtülü kızları teröristlerle eş tutan bu insanlara ne demeli bilmiyorum. Kendi rezillikleri televizyonlarda yayınlanmasın diye kırk takla atan bazı enkırmen kılıklı pornocu adamların, gizli kameralar yollayarak hastanede çalışan başörtülü insanları -affınıza sığınarak yazıyorum- sanki fuhuş yapıyormuş gibi basmaya çalışmasını aklım almıyor.

Haberde "Burada durum gerçekten çok vahim" cümlesini bile kullandılar. Bu insanlardan daha ne bekliyorsunuz? Kendilerine yapılan onca zulüm ve baskıya rağmen seslerini çıkarmayan, vergisini ödeyen, suça bulaşmayan, işinde gücünde bu insanlardan Allah aşkına daha ne istiyorsunuz? "İnancım gereği örtünüyorum" diyen bir genç kıza "Yok, sen yalan söylüyorsun" diyerek iftira atmak, onu türban-üstü peruk gibi sakil yöntemlere zorlamak mahalle baskısı olmuyor da, başörtüsü serbest olursa bu insanların okullarda terör estireceğini iddia etmek neyin nesi oluyor?

Eğer başörtülülerin üniversitelerdeki varlığı diğer kızlar üzerinde baskı oluşturacaksa, o insanların bir kısmı zaten peruk takarak eğitimlerini sürdürüyor. Bu mantığa göre peruk takan kızlar, takmayanlar üzerinde mahalle baskısı oluşturmuş olmuyor mu?

Ya da tersinden bakarsak, açık kızlar, kapalılara baskı yapmış olmuyor mu? Meselenin özünü kaçıran bu saçma yaklaşımı uzatmak mümkün elbette. Ama her şeyden önce yapılan mesnetsiz, ahlaksız ve tutarsız yayınlar, bir başsavcı tarafından kaleme alındığına...

İnanamadığım tuhaf duyuru... Bazı politikacıların rejim elden gidiyor havalarındaki tavrı kalp kırmanın çok ötesine geçti. Onlar sizin-bizim bacımız, eşimiz, kardeşimiz, ablamız, annemiz yahu. Bu ne öfke, bu ne kin, bu ne aymazlık. Teröre mi bulaştı bu insanlar? PKK'dan daha mı tehlikeliler? Ülkenin bir numaralı problemi mi başörtüsü? Biraz insaf, biraz izan, biraz mantık ve sağduyu...

Başörtülü kızlarımız bıktı bu tartışmalardan ama bazıları hâlâ bıkmadı. Artık onları rahat bırakın. Mağdur olduklarında yanında değildiniz, iş hayatına atıldılar, yanlarında olmadınız. Dışlandılar, ağladılar, üzüldüler... Ama isyan etmediler. Vatanlarına ihanet etmediler.

Devletleri hakkında bir tek kelime kötü söz söylemediler. Ellerine silah alıp dağa çıkmadılar. Tek istedikleri biraz anlayış. Bu devletin, bu devletin rejiminin bu kadarcık da şefkati yok mu? Eğer yoksa, çözmeyin bu sorunu. Aman çözülmesin, sakın ha... Ama unutmayın, zamanla çözmediğiniz her sorunun altında boğulur gidersiniz!

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Nuh Gönültaş'in Diğer Yazıları
   Erbakan'ın söyledikleri, söylemedikleri...
   Ne kadar zamanımız var!
   Sizi nutuk atarken değil, uçak gemilerimizi idare ederken görmek isteriz!
   Ali Kırca'nın düğmesine kim bastı
   Bunun adı gazetecilik değil peygamber düşmanlığı
   Net kırılma
   Ne Günlere Kaldık!
   Londra Bombacısı MI-6 Ajanı!
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.