Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Gazze'yle İlgili Komplolar
Cumartesi, 26 Ocak 2008 - (14:42)
Ahmet Varol
www.vahdet.com.tr

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

İşgalci saldırgan devletin cumhurbaşkanı Peres, Gazze'ye yönelik vahşi uygulamalarını haklı çıkarmak için ilginç bir açıklama yaptı. "Gazzeliler İsrail'i suçlamasın, kendilerini suçlasınlar. Çünkü HAMAS'ı iktidardan indirecek olanlar onlardır." Böyle bir açıklama neye benziyor biliyor musunuz? Bir babanın boğazına bıçak dayayıp: "Oğlunu neden kendi elinle öldürmüyorsun? Eğer canını kurtarmak istiyorsan oğlunla beni uğraştırmamalı ve onu kendi elinle öldürmelisin; aksi takdirde beni suçlamaya hakkın olamaz" demeye.

Ama işgalci Siyonist böyle bir zihniyeti nasıl da dünya kamuoyuna "makul" olarak yutturabiliyor? Çünkü hizmetinde bir yığın medya organı, onun hesabına çalışan besleme yazarlar var. Onlar bu anlayışı öyle bir üslup ve çerçeveye sokarak yutturuyorlar ki birçokları bu anlayışın etkisinde kalarak Siyonist vahşeti haklı, sırf siyasi tercihlerini kendi özgür iradeleri doğrultusunda yapmalarından dolayı böyle bir vahşete maruz kalan kitleyi ise haksız çıkarabiliyorlar.

Şunu özellikle belirtelim ki kafaların işgal edilmesi toprakların işgal edilmesinden tehlikelidir. O yüzden özgür düşünmenin önemini bilenlere kafalarının işgal edilmesine fırsat vermemek için çağımızın yalancı, hileci ve sahtekâr medyası karşısında son derece dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. Bunu başarabilmeleri için de Yüce Allah'ın verdiği akıl nimetinin muhakeme kurallarını ve Kur'an-ı Kerim'de bildirdiği ilkelerini düşünce alanlarının giriş kapılarına bekçi olarak dikmeleri, o bekçilerin görevlerini eksiksiz yerine getirmeleri, yerlerinden ayrılmamaları için sık sık kontrol etmeleri gerekir. Çünkü uluslar arası emperyalizmin ve Siyonizmin hizmetindeki medyanın şeytanları işte o kapılardan girerek kafaları, düşünce alanlarını işgal etmeye çalışıyorlar.

İşgalci saldırgan devletin Gazze'ye uyguladığı insanlık dışı abluka ve ambargonun haklı gösterilmesi için çeşitli iddialardan ve saptırmalardan yararlanılmaya çalışılıyor. Biz bu konuda aylık Ribat dergisinin Şubat 2008 sayısı için bir yazı yazdık. İnşallah o yazı dergide yayınlandıktan sonra Web sitemizde (www.vahdet.com.tr) de yayınlayacağız. Bugün Gazze'deki son gelişmeler üzerine gündeme getirilen bazı iddialar üzerinde kısaca durmak ve özet bilgiler vermek istiyoruz.

İşgalci Siyonist devlet yerine göre askerî ve siyasî imajının yıpranmasına yol açan gelişmelerin zihinlerde oluşturduğu kanaati değiştirmek amacıyla komplo teorilerinden yararlanıyor. Yahut gerçekleri saptırmak suretiyle olayları zihinleri bulandıracak şekilde vermeye çalışıyor.

İşgalcilerin 2005 yılında Gazze'den çıkmaları bir yenilgiydi. Ama o zaman Siyonist devletin Filistin direnişi karşısında yenilgiye uğratıldığı kanaatinin değiştirilmesi amacıyla bir sürü komplo teorisi üretildi. İsrail'in aslında yenildiğinden dolayı değil yeni birtakım hesapları için ve artık Gazze'de kalması onun menfaatine olmadığı için çıktığı iddiaları gündeme getirildi.

23 Ocak Çarşamba sabahı Gazze ahalisinin Rafah sınırındaki duvarı yıkıp büyük kalabalıklar halinde Mısır tarafına geçmesi üzerine, bazı haber kaynaklarında bu geçiş Gazze'den kaçış olarak lanse edildi. Oysa Gazzeliler isteselerdi kaçabilirlerdi. Ama öyle yapmadı zorunlu ihtiyaç maddelerini satın aldıktan sonra yine kendi istekleriyle geri döndüler.

Bir ajansın yayınladığı haberde işgal devletinin Gazze ahalisinin Mısır tarafına geçmesine kendisinin imkân tanıdığı, bunu da bir oyun için yaptığı iddiası yer aldı. Bu iddiaya göre işgal devleti Mısır'la anlaşmıştı ve Gazze ahalisinin bölgeyi boşaltmasına fırsat verilecek, Mısır'a geçenlerin geri dönmesi için zorlama yapılmayacak, etkin kalabalığın çekilmesinden sonra da işgal devleti Gazze'ye operasyon düzenleyerek HAMAS'ı çökertecekti. Bu iddianın tamamen saçma olduğunu da gelişmeler gözler önüne serdi.

Şimdi işgal devletinin Gazze'yle tüm bağlantılarını kesmesi planı üzerinde duruluyor. Bu, emperyalizmin çok eski bir planıdır. İki yıldır ölümle hayat arasında bir yerde bekleyen Şaron'un ısrarla üzerinde durduğu bir plandı. Ama böyle bir plan gündeme getirilse de Filistin topraklarının bütünlüğünün bozulmasını Filistin direnişi asla kabul etmeyecektir.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Ahmet Varol'in Son 10 Yazısı
   'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
   Filistin’de Yaşananlar Yine Saptırılıyor
   İsrail, İran’a saldırabilir mi?
   Şeytanın askerleri görevde
   60. yıl etkinlikleri
   Büyük Felaketin Altmışıncı Yılı
   Lübnan olayları üzerine
   İşgalcinin azgınlığı
   Haçlılık damarları kabardı
   Kısa Notlarla
   Kosova'nın Bağımsızlığı
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.