Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
İşgalcinin azgınlığı
Pazar, 02 Mart 2008 - (11:31)
Ahmet Varol
www.vahdet.com.tr

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Siyonist işgal devleti, uluslar arası emperyalizmle işbirliği içine girerek Gazze ahalisini açlığa mahkûm etmeyi, hastalarının tedavisini, hamile kadınların hastanelerde sağlıklı bir şekilde çocuklarını dünyaya getirmelerini engellemeyi yeterli bulmuyor.

Uygulanan insanlık dışı ambargo ve ablukayla Gazze’de her gün birilerinin tedavilerinin engellenmesi sebebiyle hayata veda etmeleri Siyonist saldırganların gözlerini doldurmuyor.
Hırs, kişilere, toplumlara, sistemlere ve oluşumlara göre farklı bir şekilde kendini gösterir. Yahudiler mal ve servet konusundaki hırslarıyla tanınmışlardır. Fakat Filistin topraklarını işgal altında tutmakta ısrarlı davranan Siyonistler aynı zamanda öldürme, katletme, yok etme, eziyet, işkence ve saldırganlık konusundaki hırslarını gizlemiyorlar. Bu hırslarının onlara çoğu zaman zarar getirmesine rağmen yine de öldürmek onlara zevk veriyor. Bu tutumları, aşırı kumar düşkünü birinin tutumuna benziyor. Böyle kumar hastası biri kaybettiği zaman yeni oyun oynamaya daha fazla hırslı olur. Cebindeki para biterse üstündeki ceketini çıkarır.
Dolayısıyla işgalci Siyonistlerin saldırganlıklarının ve cinayetlerinin onlar açısından kazanım olduğu sanılmamalı. Bugün Filistin topraklarını işgal altında tutan Siyonistlerin en önemli sorunları güvenlik sorunudur. Saldırganlıkları ve cinayetleri bu sorunlarını daha da çetrefil ve içinden çıkılmaz hale getiriyor. Filistin topraklarına yerleştirilen Yahudi göçmenler arasında gerçekleştirilen anketlerde, çoğunluğun diyalogdan yana tavır sergilemesinin sebebi de budur.
Siyonist devletin saldırganlığına gerekçe olarak Filistin direnişini göstermesi de kimseyi yanıltmamalı. Filistin İslâmî Direniş Hareketi ve diğer direniş hareketleri, işgal devletine birçok kez uzun vadeli ateşkes teklifinde bulundular. Ateşkes tabii ki iki taraflı olur. Filistin topraklarını haksız bir şekilde işgal altında tutanlara ateşkes yoluyla güvence sağlanırken, o toprakların asıl sahiplerine yönelik tehdidin devam etmesini kabullenmek elbette mümkün olamaz. Ama Siyonistler dediğimiz gibi öldürme, cinayet ve vahşet konusundaki hırslarından dolayı kendilerine saldırma hakkının tanınmasını, vatanlarını savunanların ise ateşkese bağlı kalmalarını istiyorlar. Bundan dolayı, bazı aracıların gözetimi altında ateşkes gerçekleştirildiği zamanlarda bile saldırdı ve cinayetler gerçekleştirdiler. Çünkü Siyonist devletin öldürmeden, katletmeden ayakta kalamayacağı inancına kilitlenmiş durumdalar. Oysa bu politika, dediğimiz gibi işgalcilerin en çok başlarını ağrıtan güvenlik sorununun büyümesinden, iyice içinden çıkılmaz hale gelmesinden başka bir sonuç getirmiyor onlar için.
Siyonist işgalciler, uluslar arası veya bölgesel alanda havanın sisli olduğu dönemleri, öldürme, katletme, saldırma hırslarını tatmin için fırsat olarak değerlendiriyorlar. Ne zaman kendi saldırganlıklarını kısmen de olsa gölgede bırakacağını umdukları bir gelişme olsa hemen fırsatı değerlendirmeye ve şiddetlerinin trendini artırmaya çalışıyorlar. Tahmin ediyoruz ki son dönemde de Türkiye’nin Kuzey Irak’a yönelik operasyonunun ve Kosova’nın bağımsızlığının ilan edilmesiyle birlikte yaşanan gelişmelerin oluşturduğu havadan yararlanmaya çalıştılar.
İşgal güçlerinin son günlerde gerçekleştirdikleri hava ve kara saldırılarında günde ortalama yirmi kişi şehit edildi. Bu konudaki haberler gerek gazetemizde ve gerekse muhtelif haber kaynaklarında yayınlandığından burada tafsilatına girmeyeceğiz. Ama özellikle çocukların hedef alındığı iğrenç saldırılara dikkat çekmek istiyorum. Siyonist işgalcilerin Filistinli çocukları katletmekten özel bir zevk aldıklarını bundan önce gerçekleştirdikleri saldırılardan da biliyoruz. Babasının arkasına sığınan Muhammed Cemal ed-Durre’nin tüm insanlığın gözlerinin önünde katledilişini unutmuş değiliz. Şimdi de evlerinin önünde oynayan çocuklar topluca füzelere hedef olarak katlediliyorlar. Sadece Filistinli değil, Mısırlı çocuklar bile Siyonist işgal güçlerinin son günlerdeki saldırılarında hedef alındılar. Hiç kimse bu saldırıların ve cinayetlerin hedef sapmasından ileri geldiği zannına kapılmamalı. Dediğimiz gibi, bu cinayetler tamamen Siyonistlerin çocukları katletmekten özel zevk almalarından ileri geliyor.
Siyonist vahşet, tüm insanlık adına bu çağın bir yüzkarasıdır. Siyonist vahşetin bu derece cüretkâr olabilmesi bütün insanlık için utanç vericidir. İnsanlığın artık bu yüz karasından kurtulması gerekiyor. Herkes bir şeyler yapmanın yollarını araştırmalı.

vakit

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Ahmet Varol'in Son 10 Yazısı
   'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
   Filistin’de Yaşananlar Yine Saptırılıyor
   İsrail, İran’a saldırabilir mi?
   Şeytanın askerleri görevde
   60. yıl etkinlikleri
   Büyük Felaketin Altmışıncı Yılı
   Lübnan olayları üzerine
   Haçlılık damarları kabardı
   Kısa Notlarla
   Kosova'nın Bağımsızlığı
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.