Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
İyi ki bu site var!
Salı, 13 Eylül 2005 - (17:37)
Maruf Çetin
Genel Yayın Yönetmeni

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Bizlere islamdunyasi.com gibi özgür, bağımsız bir mecrayı nasip ettiği için Allah'a şükürler olsun!


İslam Dünyasının merkeze otur(tul)duğu bir dönemde islamdunyasi.com büyük bir boşluğu doldurmanın endişesiyle ortaya çıktı. Söz konusu boşluk, bu siteyi takip eden sizlerin de hissedebildiği gibi; yaşadığımız enformasyon çağında İslam dünyası ile ilgili sağlıklı bir bilgi akışının bulunmamasıyla ilgiliydi.

Geçen 'bozgun yüzyılından' sonra İslam dünyası kendi iç dinamiklerini tekrar bir araya toparlayabilmiş değil. Sadece askeri, ekonomik, sosyal ve siyasal alanda değil, aynı zamanda düşünsel ve ideolojik anlamda da savrulmasını sürdürmektedir. Bu savrulmanın nedenleri her ne kadar bu yazının konusu değilse de bütün kurumlarıyla birlikte İslam Dünyasının sürekli bir taarruz altında bulunmasıyla alakalı olduğu unutulmamalıdır. Askeri siyasi, ekonomik, sosyal, felsefi, ideolojik, iletişimsel vs. her alanda taarruz altındadır.

Bu yüzden İslam ülkelerindeki insan hakları ihlallerinden, işgallerin doğurdukları tahribattan, yıkılan şehirlerden, parçalanan yuvalardan, tecavüze uğrayan küçük bedenlerden habersiziz.

Misyonumuz

islamdunyasi.com sitesi İslam dünyası ile ilgili gerçeklerin sansürlendiği yada bulandırıldığı bir ortamda "yalnızca doğruları" haber etmek ve tartışmak amacını gütmektedir. İslam dünyasındaki değişimlere tanıklık etmek; haberleri, değişiklikleri, güncel olayları, analizleri ve genel bilgileri ziyaretçilerine sunmak amacını gütmektedir.

Özgür, her türlü gruplaşmadan bağımsız, ortak bir çabanın ürünü olmayı amaçlayan portalımızın temel ilkesi, yaşanan gerçekleri bulmak ve ziyaretçilerine 'birebir' yansıtmaktır.

islamdunyasi.com temel hak ve hürriyetleri ve tüm insanlık için insanca yaşamın koşullarını savunur. Küçük bir azınlığın ekonomik ve siyasal israfına dayanan mutluluğu dünyanın büyük çoğunluğunun temel hak ve hürriyetlerden ve insanca yaşam koşullarından mahrum olmasına sebep oluyorsa bunu dillendirmek bizim misyonlarımızdan biridir. 

islamdunyasi.com İslam dünyasının ve Müslüman halkların ortak kültürel paydasını bulmak, halkların kardeşliğini ve güven ortamını pekiştirmek; Müslüman halkları ve kardeşleri birbirine düşürecek provokasyon ve tahrik unsurlarına karşı durmak amacını güder.

islamdunyasi.com, İslam dünyası gündemlerinde konu olan tüm düşünsel konuların ele alınması ve dini/islami düşüncenin sağlıklı bir zeminde ve özgür bir ortamda tartışılmasına katkıda bulunur. Bu konuda herhangi bir ön kısıtlama olmaksızın hemen herkes(im)in düşüncesini ifade etmesine olanak sağlamayı kabul etmektedir.

Haberin Dili

İslamdünyası sitesinde habercilik açısından tamamen profesyonel ve tarafsız bir haber dili kullanmayı ilke edinmekteyiz. Kimin terörist ve katil ile kimin kurtarıcı ve havari olduğunu belirlemek İslamdünyası Haber Merkezinin işi değildir. İslamdünyası Haber Merkezi haberi, salt ve yansız olarak verir, haberin yorumu ise okuyucunun kendisine kalmıştır.

Bizler ilkesel olarak işgalciye karşı işgale uğrayandan; teröriste karşı da masumlardan yana tarafız. Ancak bu, haberi verirken taraf olacağımız anlamına gelmiyor. Yaşanan trajedileri sansürlemeden ve gerçek haliyle aktarmak, işgalciyi yada teröristi mahkum etmekten daha etkili bir yöntemdir.

Size Adanmış Bir Site

islamdunyasi.com ticari amaçlar güden bir organizasyon değildir. Bu site Misyonumuzu benimseyen herkesin sitesidir. Sizlerden katılımda bulunmanızı, doğrularımıza ortak olmanızı, yanlışlarımızı düzeltmenizi bekliyoruz.

İslam Dünyasından iyi haberler verebilmek dileğiyle…

 

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Maruf Çetin'in Son 10 Yazısı
   Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
   Nureddin Şirin Ağabeyime
   Çok Eşlilik İbrahimi Bir Gelenektir
   Zülfü Livaneli İslamcılık'tan ne anlar?
   İsrailoğulları'nı bekleyen kıyamet
   Saddam’ın idamı ne anlama geliyor?
   Mezhep Çatışması, Propaganda ve Linç Kampanyaları
   Mezhep Savaşı ve Şia’nın “Sünni Devrimcilik” bağnazlığı
   İnsanca Yaşam ve Din İlişkisi
   Ayhan Bilgen ile İbrahim Kiras'a cevap
   Din ekseninde mücadele
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.