Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  
Nükleer dişli canavar
Pazartesi, 10 Nisan 2006 - (21:58)
Hüseyin Hatemi
Yeni Şafak

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

Niyetleri önce Müslümanların dişlerini sökmek ve sonra onları parçalamaktır. Bunun için de, önce onların birliğini parçalarlar. Bu parçalama İslâm ülkeleri arasına nifak ve düşmanlık sokma tarzında olduğu gibi, bir İslâm ülkesi içinde de "etnik farklılıklar fitnesi" sokma tarzında da olabilir.


Mao da tarihe karıştı. Bir zamanlar "ABD'den korkmayın, kağıttan kaplandır o!" derken, yine tarihe karışan Sovyetler Birliği'nin lideri de "iyi amma kağıttan kaplanın nükleer dişleri var!" demişti. Bu canavar ilk kez Hiroşima'da nükleer dişlerini gösterdi ve zehirini akıttı. Derken bu canavarın boynuna zincirli tasma geçirmeyi başaran canavar da nükleer dişlere sahip oldu. Mehmet Akif'in "Medeniyet denilen tek dişi kalmış canavar" dediği canavar, Millî Mücadele yıllarında gerçekten de böyle idi. Fakat bugün bu canavar ittifakının nükleer takma dişlerini hesaba katmak gerekiyor. Canavar ittifakının amacı; bu ittifakın dışında kalan herkesin -kendilerine köle olmayı kabul etseler bile- güvenlik tedbiri olarak dişlerini sökmektedir. Nükleer diş sahibi olma girişimlerine hiç tahammül edemezler. Normal dişleri söken, nükleer dişe göz yumabilir mi? Niyetleri önce Müslümanların dişlerini sökmek ve sonra onları parçalamaktır. Bunun için de, önce onların birliğini parçalarlar. Bu parçalama İslâm ülkeleri arasına nifak ve düşmanlık sokma tarzında olduğu gibi, bir İslâm ülkesi içinde de "etnik farklılıklar fitnesi" sokma tarzında da olabilir. Bağımlılıkları altına aldıkları İslâm ülkelerinde bir uyanma, direnme, derhal bu iç fitneleri alevlendirir, eskisinden daha hareretli bir "kökelik andı" almadıkça kendi yaktıkları fitne ateşini de söndürmezler. Sonra da kölelerinin gafletiyle alay ederek "Biz sizin en iyi dostunuzuz, velîniziz!" derler. Bir yazar çıkar da bu oyunu somut örnekler vererek apaçık gözler öüne sererse, onu da derhal bombayla bertaraf eder, bu faili meçhul cinayeti de bir başka İslâm ülkesine isnad ederler. Canavar temsilcilerinin ellerinde çiçekler ve gözlerinde timsah göz yaşları ile katıldıkları törenlerde, sanık olamadan mahkûm olmuş bu İslâm ülkesi tel'in edilir ve "kölelik yeminleri", dostluk andları adı altında tazelenir.

Şimdi gazetelerde okuyoruz ki: İran'a karşı Bush'un beslediği yüce Hristiyanî emeller arasında nükleer silâh kullanmak da varmış! Rabbimiz "Hayr-ul-mâkirîn"dir, bugünkü Ashâb-ı Fil'in başkanı, Fil maskeli Bush'un bu düzeni de inşallah nükleer dişler İmam Rıza ülkesine uzanamadan iflâs eder, fakat benim asıl üzüldüğüm: daha da nükleer dişli canavara "medeniyet" ve onun kudurmuş hamlelerine "medeniyetler savaşı"diyen, kayıtsız şartsız kölelik andı etmiş olanların çokluğudur.

İsa Mesih'e bağlı olanlar, İsa adına cinayet işleyen canilere karşı gafletlerinden uyanmak için, İsa'nın canavara tâbi olmuş ve canavarlaşmış sözde hristiyanlara hitabı üzerinde düşünsünler: Sizi hiç tanımadım, uzak olun benden ey şerîler, =ey fesadçılar,= ey câniler! (Matta İncili, 7/23)

Musa Kelimullah'a bağlı olanlar da Babil, Gog ve Mogog (Ye'cuc me Me'cuc), Canavar gibi simgelerin yorumunda Babil esareti günlerine bağlı kalma gafletinden uyansınlar. Böyle yapmazlarsa, Babil, Canavar, Gog ve Magog saflarında yer olduklarının, "Seçkin ırk" değil, sadece Allah katında "seçkin topluluk"un önemi ve değeri olacağının farkında olmaksızın, Yusuf'un kardeşlerinin nedametine ulaşırlar. Yusuf burada ilâhî tebliği, Hakk'ı, Sevgi'yi, Adalet'i temsil etmektedir.

Müslümanlar da kutlu doğum haftalarında iki şiir patlatmakla ve hemen ardından kölelik andını yenileme kuyruklarında yerlerini almakla kalırlarsa, "onlar riya etmektedirler" (Mâûn suresi) âyetinin kapsamından dışarı çıkmış olmazlar. "Bir zamanlar biz de Seyyid Kutub ve Mevdûdî gibilere kapılıp altın buzağının parıltısına gözlerimizi yummuştuk, şimdi tersine perendeler atıyor ve parsamızı bekliyoruz" yoluna bir saparlarsa, bu yolun sonu, "Dünya ve Ahiret'de husran"dır. Küresel emperyalizm'e karşı evrensel Mâûn düzeninin kurulması şartları ve imkânlarını araştırmakla yükümlüyüz.

Kutlu doğum günlerinin bereketi ile, ümidimizi yitirmeyelim ve Resul sevgisi ile kavuşacağımız ilâhî sevgi akımı devresinden asla çıkmayalım. Hafız-ı Şîrazî; Yusuf'un döneceğinden ümidimizi kesmememizi söylüyor:

Kaybolan Yusuf, Ken'an iline dönecektir gam çekme! Hüzünler kulübemiz gülistana dönecektir, gam çekme!/ Gayb sırrına vâkıf olmadığın için ümitsiz olma sakın! Perde ardında gizli düzenler vardır, gam çekme! Sevgili'nin ayrılığı ve rakıybin zorbalığı altındaki halimizi tamamen biliyor halleri değiştiren Tanrı, gam çekme! Yoksulluk keşesinde ve bu karanlak günlerde virdin dua ve Kur'an dersi oldukça, ey Hâfîz gam çekme!

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Facebook da paylaş Twitter da paylaş

'Hüseyin Hatemi'in Son 10 Yazısı
   Ilımlı İslâm'ın anlamı
   Balta sapları
   Sevgi ve akıl
   İyi ağaç
   Şerrin derin devleti
   Türkiye sırada mı?
   Kur'an
   Misyonerlik
   Kötünün kaynağı nerede?
   Fâsid daire
   Dinî referanslar
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.