Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Krokiler, baskın tutanağında var

Cumartesi, 03 Haziran 2006 - (00:43)

Facebook da paylaş

Polis, gözaltına aldığı pilot yüzbaşı M. E. ile Astsubay E. T.’yi sorgulamak, bilgi almak istedi. Ancak Genelkurmay’ın baskısı sonucu iki subay sorgulanamadan Ankara Merkez Komutanlığı’na teslim edilmek zorunda kalındı.

Danıştay 2. Dairesi’ne dönük saldırı şokunu atlatamayan Türkiye’de şimdi bir e-mail mesajı ile Eryaman’da başlayan ‘Atabeyler Çetesi’ şoku yaşanıyor. Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda (ÖKK) görevli rütbeli askerlerin de adının karıştığı soruşturmada çok sayıda uzaktan kumandalı patlayıcı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin krokileri ele geçirildi.

Atabeyler soruşturmasında ÖKK’lı askerlerin de adının karışması ilginç olaylara sebep oldu. Polis, gözaltına aldığı pilot yüzbaşı M. E. ile Astsubay E. T.’yi sorgulamak, bilgi almak istedi. Ancak Genelkurmay’ın baskısı sonucu iki subay sorgulanamadan Ankara Merkez Komutanlığı’na teslim edilmek zorunda kalındı. Dün yakalanan yüzbaşı Ömer Faruk Ç. ile Yasin Y. de yine polis tarafından sorgulanamadan inzibata teslim edildi. Gözaltına alındığı ilk saatlerde yapılan mülakatta yüzbaşı M. E’nin hayli ilginç bilgiler verdiği de belirtiliyor.

Oysaki Sauna Çetesi’ne dönük Küre Soruşturması’nda böyle bir durum yaşanmamıştı. Polis, ÖKK’da görevli yüzbaşı Nuri Bozkır’ı pek bilgi alamasa da gözaltı süresince sorgulamış, bilgi almaya çalışmıştı. Adliyeye çıkarılan Nuri Bozkır daha sonra Genelkurmay’a devredilmişti. E-mail mesajı ile başlayan Atabeyler soruşturmasını cumhuriyet savcısı yürüttü. Operasyonu polis gerçekleştirdi. Ele geçirilen bombalar, düzenekler polis kriminal laboratuvarlarında inceleniyor. Gözaltına alınan siviller Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulanıyor. Ancak çete suçlamasıyla gözaltına alınan rütbeli askerler Merkez Komutanlığı’nda. Polis, soruşturmayı, zanlıların bazıları eksik olarak yürütmeye çalışıyor.

Bu arada operasyonun ardından ilginç gelişmeler yaşandı. Meçhul bazı kişiler bazı gazetecileri arayarak baskınla ve ele geçirilen dokümanlarla ilgili bilgiler vereceğini söyledi. Genelkurmay Nizamiyesi önündeki buluşmada teslim edilen sarı zarflardan operasyonla ilgili belge ve dokümanların çıktığı ifade edildi. Genelkurmay önünde verilen soruşturma dosyaları kafaları iyice karıştırırken birçok iddiayı da beraberinde getiriyor. Onca kameranın 24 saat 360 derece çalıştığı yerde bu dosyaları kimin dağıtabileceği ve bu riski kimin göze alabileceği sorusu şimdilik cevap bulamadı.

Servis yapılan dosyadaki krokilerle ilgili de değişik iddialar var. Bir bakan, basında yer alan krokilerin dosyada bulunmadığını söylüyor. Araştırmalarımız krokilerin polisin soruşturma dosyasında yer aldığını gösteriyor. Ancak basın yayın organlarında yayınlanan flamalardan birinin, polisin Eryaman’da ele geçirdiği belgeler arasında bulunmaması bir başka karanlık noktayı oluşturdu.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Haber Analiz' Kategorisinde Son 10 Yazı
   İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları
   (Ahlaksızlıkta) Sınır Tanımayan Gazeteciler
   47 yıllık Türkiye AB ilişkileri
   İran’a BM çerçevesinde müdahale de ciddi yaptırımlar da mümkün değil
   Batı Dünyası Stratejisini Gözden Geçiriyor
   'İsyan Kafkasya'ya Yayılıyor'
   ''Tüm Kuzey Kafkasya Aynı Anda Patlayabilir''
   Nalçik Saldırılarında Enformasyon Savaşı
   İsrail 'Utanç Duvarı'nı Kuzey Kafkasya'ya Taşıyor
   Rusya Kafkasya'daki Huzursuzluğun Yayılmasına Katkıda Bulunuyor
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.