Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Nijerya'da Kilise'nin çocuk vahşeti

Pazartesi, 10 Aralık 2007 - (22:36)

Facebook da paylaş

Nijerya'da para toplayan Kilise, vermeyenlerin çocuklarını büyücü ilan ederek, yakmalarını ya da diri diri gömmelerini istiyor.


Nijerya'da kilise yardım toplamak için akla hayale gelmeyecek bir yöntem uyguluyor. Önce bebek ve çocukları büyücü ilan edip, sonra da onları büyüden kurtarmak için ailelerinden astronomik paralar istiyor. Veremeyenlerin çocuklarını ise korkunç bir son bekliyor.

Petrol ve gaz zengini Nijerya, inanılması güç bir insanlık dramına sahne oluyor. Kilise fakirliğin ve cehaletin kol gezdiği bölgelerde halktan para toplamak için korkunç bir yol buldu. Bebek ve çocuklar önce 'büyücü' ilan ediliyor ardından da ailelerden, çocuklarını büyüden kurtarmak için onları yakmalarını, zehirlemelerini, ağaçlara zincirlemelerini hatta diri diri gömmelerini istiyor.

İngiliz Observer gazetesinin haberine göre, ülkenin en fakir bölgesinde yer alan Akwa Ibom köyünde Hıristiyanlık adına şimdiye kadar binlerce çocuk ve bebek öldürüldü. Salgın hastalıkların, kazaların ve işsizliğin kol gezdiği Akwa Ibom'da papaz, halkın dikkatini çocukların üzerine çekmeye başlayınca karanlık bir dönem başlamış oldu.

Bebek ve çocukların büyücüler tarafından ele geçirildiğini iddia eden kilise, deyim yerindeyse bölgede terör estiriyor. Herkesin düzenli olarak kiliseye gittiği köyün sakinleri, din görevlilerinin telkinleriyle çocuklarını zehirlemeye, parçalamaya, ağaçlara zincirlemeye ve diri diri yakmaya başladı.

Bazı aileler ise çocuklarını büyüden kurtarmak için kiliseye, bir çalışanın 2-3 aylık maaşını bağışlamaya razı oldu. Bazı aileler de, çocuklarını komşularının saldırısından önlemek için onları sokağa dahi bırakmıyor.Kaynak: İHA

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Afrika' Kategorisindeki Diğer Yazılar
   Cibuti İzlenimleri
   'YOK' lar diyarı Cibuti
   Kenya, Ruanda mı olacak?
   Somali'de İslami Mahkemeler bir şehri ele geçirdi
   Cezayir'deki Saldırılar
   CEZAYİR'DE PATLAMALAR: 52 ÖLÜ
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.