Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Avukattan açıklama

Çarşamba, 30 Ocak 2008 - (12:28)

Facebook da paylaş

Gaziantep'te El Kaide iddiasıyla yapılan operasyonda gözaltına alınan zanlıların avukatı, operasyonda öldürülenler ve gözaltına alınan şahıslar hakkında açıklamaalrda bulundu!

Gaziantep'teki operasyonda gözaltına alınan zanlıların avukatı Osman Karan, müvekillerine yöneltilen suçları kabul etmediklerini söyledi.

Gözaltında tutulan zanlıların avukatı Osman Karan, Gaziantep Adliye Sarayı önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, müvekkillerinin suçsuz olduğunu savundu.

Gaziantep'te yapılan operasyonun yargısız infaz olduğunu iddia eden Karan, "İnsanlar evlerinde kurşunlanarak bir operasyon yapılmıştır. Operasyondan bir gün önce Mehmet Polat ve oğlu Zeki Polat ile gözaltında bulunan 7 kişinin Bosna Hersek'te buluşmalarını gösteren görüntü kaydı vardır. Bu delil dosyadadır. Bu insanlar orada niye ellerine kelepçe vurularak alınmadı da evlerinde kurşun yağdırıldı?" dedi.

Müvekkillerinin Afganistan'da savaştığını kabul eden ve bunu inançları uğruna yaptıklarını söyleyen Avukat Karan, "Müvekkilerim evlerine yapılan baskını, Afganistan'da yapılan bir baskın gibi algılayarak tepki vermiş olabilirler. Bunu aileleri söylüyor. Ama Türk polisi olduğunu bilerek de ateş etmiş olabilirler. Buradaki hata, bu insanlar niye bir gün önce parkta yakalanmadı. Burada El Kaide adı altında yargısız infaz yapılmaktadır" diye konuştu.

Karan, Gaziantep'te yaşanan olayın ikinci bir Kızıltepe olayı olduğunu ve aynı şekilde baba ile oğlunun katledildiklerini de iddia etti.

Avukat Osman Karan, müvekkillerinin ifadeleri alınırken oyuna getirildiklerini öne sürerek, şunları söyledi:
"Emniyet müdürlüğünde polis ifade alırken, arkamızda bugüne kadar görmediğimiz, sanıkların da görmediği kıravatlı, uzun paltolu giysileri olan insanlar gelip oturdu. Sorduk, ifade tutanağına imza atacaklarını söylediler. Ama benim bildiğim, bir ifade tutanağında bir amir, bir memur, bir avukat ve bir şüpheli olur. 5. kişi olmaz. 4 kişinin ifadesinden sonra oyuna getirildiğimizi anladık. Kimlik göstermelerini istedim, göstermediler ve ifadelere imza atmayacağımızı söyleyince odadan çıkıp gittiler. Bunlar
olsa olsa Amerika'dan gelen heyettir. Kesinlikle bunlardır, başka kim olacak ki. MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) istese zaten resmi olarak ifadeyi alır ve alınan ifadeler gerekli yerlere gönderildi."
Avukat Karan, zanlıların savcılık ifadesinin de emniyet müdürlüğünde alındığını savunarak, bunun yanlış olduğunu söyledi.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Türkiye' Kategorisinde Son 10 Yazı
   “Kemalistler 80 Yıldır Müslümanlara Zulmediyor”
   Dine meydan okuyan laiklik uygulanıyor
   Sakaryalı Öğrenciler Siyonist Rejim Konsolosunu Kovdu!
   İsrail Vahşeti Fatih Camii'nde Protesto Edildi
   Karma eğitim mahkemelik
   'Rahşan affı' sayesinde yırtmış
   “Yasak biter, direniş bitmez”
   Bu da karanlıkta kaldı!
   Sahiplerini savundular
   Başörtülülere kartel tacizi
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.