Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

“Yasak biter, direniş bitmez”

Pazar, 17 Şubat 2008 - (10:25)

Facebook da paylaş

Sakarya Başörtüsü Platformu'nun 127. Başörtüsü Eyleminde; başörtüsünün üniversitelerde özgür hale gelmesi sonrası yaşananlara ve bu süreçte özellikle medyanın tutumuna ilişkin değerlendirmelerin yanında, Filistin meselesi ve Siyonist İsrail ile yapılan anlaşmalardan duyulan rahatsızlık dile getirildi.

“Dİrenİş 33. ayInda”

Sakarya Başörtüsü Platformu 127. basın açıklamasını gerçekleştirdi. Açıklama Özgür-Der Geyve Temsilcisi Mustafa ÖZER tarafından okundu. Anaysa değişikliği sonrasında medyanın bu mutabakatı kaos olarak tanımlamasının, toplumun bölüneceği söylemlerinin aslında İslam’a ve Müslümanlara bakışlarını yansıttığını belirten ÖZER; “Ne yaparlarsa yapsınlar Müslüman halkın dinlerine ve başörtülerine olan bağlılığına hiçbir zarar veremeyecekleri ortada. Kinleri ve nefretleri ancak ve ancak kendilerine zarar verecek.”dedi.

Siyasi iktidarın yaşananlar karşısındaki tavrını “karşıtına sığınma psikolojisinin yansıması” olarak tanımlayan ÖZER, başbakanlar asılmış, köyler yakılmış, darbeli demokrasisi ile meşhur bir ülkede politika yapmanın zorluğuna rağmen Başbakanın; “biz bu yola beyaz çarşaflarla çıktık” şeklindeki ifadesinden anlaşılan şeyi de unutmaması gerektiğini dile getirdi.

ÖZER, Filistin’de yaşananlara rağmen Siyonsit İsrail ile anlaşmalar yapılıyor olmasının kabul edilemez olduğunu, bu anlaşmaların derhal iptal edilmesi gerektiğini, “Bizler Sakarya Başörtüsü Platformu olarak Filistin’li kardeşlerimize yapılan bir ihanet olarak görüyoruz.” cümlesi ile ifade etti. Direnişin ilkeli, onurlu ve karşıtına sığınmadan sürdürüleceği, özgürlük hak ve taleplerinin ancak bu şekilde kazanılacağı vurgulanan açıklama şu ifadelerle sona erdi: “Yaşasın Başörtüsüne şartsız-sınırsız özgürlük. Yaşasın Filistin’e, Kudüs’e özgürlük. Yaşasın Küresel İntifada. Yaşasın Başörtüsü Direnişi.”

Başörtüsü eylemi boyunca “Başörtüsü Kimliğimiz, Vazgeçmeyiz”, “Yasak Sürüyor; (D)uyuyor musunuz?”, “Yasak Biter, Direniş Bitmez” yazılı dövizler ve “Zulme Karşı Direniş, Herkes İçin Adalet”, “Tevhid – Adalet – Özgürlük” yazılı pankartlar taşıyan platform mensupları eylem boyunca “Yasakçılar Halka Hesap Verecek” ve “Katil İsrail, Filistin’den Defol” sloganları atıldı.

Sakarya Başörtüsü Platformu 127.Basın Açıklaması

“Direniş 33.ayında”

Başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılması ile ilgili anayasa değişikliği oylamaları beklendiği gibi Mecliste büyük bir çoğunlukla kabul edildi.

On yıllardır mutlu bir azınlığın geniş halk kesimlerine olan tahakkümüne ses çıkartmayan kartel medyası bunu; “411 el kaosa kalktı” manşeti ile duyurdu. Hatta bununla yetinmeyip Tayyip Erdoğan için Menderes benzetmesi yapanlar, toplumun bundan böyle bölüneceğini iddia edenler, AKP’yi kapatılmakla tehdit edenler ve “laiklik elden gidiyor” feryadıyla halkı tahrik etmeye çalışanlar da oldu.

Yıllardır hukuksuz bir şekilde devam ettirilen ve bunun üzerinden İslam’a ve müslümanlara saldırılan başörtüsünün sadece üniversitelerde özgür hale getirilmesi, bu laikçi elitlerin İslam’a, Müslümanlara ve başörtüsüne nasıl ve ne şekilde baktıkları da ortaya çıkmış oldu.

Anayasa değişikliğinin oylanmasından sonra kampüs önlerinde takibe başlayan bu malum medyanın muhabirleri başörtülü öğrencileri hangi üniversite içeri alacak hangisi almayacak onun derdine düştü.

Yasakçı zihniyetin yaşadığı çelişkiler ve içine düştükleri durum yapıp ettiklerinden ve söyledikleri sözlerden rahatça anlaşılabiliyor. Başörtüsünün bağlanış şeklinden tutun başörtülülere hak ettikleri notları vermeyecekleri ilanına, anarşi tehdidinden tutun toplama kalabalıkların önünde yaşlı kadınların başörtülerini başlarından çekip yerlere fırlatmaya kadar bir sürü ilkelliği sergilemekten kendilerini alıkoyamadılar.

Ne yaparlarsa yapsınlar Müslüman halkın dinlerine ve başörtülerine olan bağlılığına hiçbir zarar veremeyecekleri ortada. Kinleri ve nefretleri ancak ve ancak kendilerine zarar verecek.

Siyasi iktidarın tüm bunların karşısında almış olduğu tavır karşıtına sığınma psikolojisinin bir yansıması olarak “asıl laiklik budur”, ”laikliği en iyi biz koruruz” gibi kaçamak söylemleri ifade ediyor. Başbakan çıkartılan kuru gürültülerden çekinmiş olsa gerek, yoksa Madrid’te söylediklerini unuttuğunu zannetmiyoruz. Faili meçhulü bol, Başbakanlar Bakanlar asmış, köyler yakmış, darbeli demokrasisi ile meşhur bu ülkede politika yapmanın zorluğu ortada. Fakat Başbakanın “biz bu yola beyaz çarşaflarla çıktık” şeklindeki ifadesinden anlaşılan şeyi de unutmamasını tavsiye ediyoruz.

Başörtüsü ile ilgili bu gelişmelerin yanında Siyonist İsrail’in Savunma Bakanı Ehud Barak silah modernizasyonu, füze pazarlaması, insansız uçak görüşmesi ve bir takım stratejik konuları görüşmek üzere Türkiye’ye geldi ve en üst düzey törenlerle karşılandı. Bakanlarından Başbakanına Genelkurmayından Cumhurbaşkanına ülkenin en üst kurumlarının eli kanlı bir çocuk katili için alarma geçmelerini bizler Sakarya Başörtüsü Platformu olarak Filistin’li kardeşlerimize yapılan bir ihanet olarak görüyoruz. Türkiye’nin bu terörist çetelerle girdiği tüm ilişkiler, yaptığı tüm anlaşmalar, Barış için Sanayi Projeleri, insansız casus uçak alımları, hepsi ama hepsi Müslüman halka rağmen halkın hassasiyetlerine ve duygularına rağmen yapılan işlerdir. Hükümetin Siyonistlerle izlemiş olduğu bu sıcak ilişki Filistin’de işgal altında yaşayan, Siyonistlerin bombardımanlarına maruz kalan koskoca bir halkın, Filistin’li Müslümanların canını yakmaktadır. Siyonistlerle yapılan tüm anlaşmalar iptal edilmeli girilen tüm ilişkiler derhal kesilmelidir.

Son olarak Sakarya Başörtüsü Platformu olarak yapmış olduğumuz bu 127. basın açıklamamızda ilkeli ve onurlu bir şekilde direnebilmek ve karşıtına sığınmadan onlardan dilenerek değil direnerek özgürlüklerimiz ile hak ve taleplerimizi kazanmak isteğimizi bir kez daha yinelemek istiyoruz.

Yaşasın Başörtüsüne şartsız-sınırsız özgürlük

Yaşasın Filistin’e Kudüs’e özgürlük

Yaşasın Küresel İntifada

Yaşasın Başörtüsü Direnişi

Sakarya Başörtüsü Platformu adına Özgür-Der Geyve Temsilciliği

www.basortusuplatformlari.org

www.ozgurder.org

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Türkiye' Kategorisinde Son 10 Yazı
   “Kemalistler 80 Yıldır Müslümanlara Zulmediyor”
   Dine meydan okuyan laiklik uygulanıyor
   Sakaryalı Öğrenciler Siyonist Rejim Konsolosunu Kovdu!
   İsrail Vahşeti Fatih Camii'nde Protesto Edildi
   Karma eğitim mahkemelik
   'Rahşan affı' sayesinde yırtmış
   Bu da karanlıkta kaldı!
   Sahiplerini savundular
   Başörtülülere kartel tacizi
   Avukattan açıklama
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.