Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

Mescid-i Aksa çöküyor

Pazartesi, 03 Mart 2008 - (11:37)

Facebook da paylaş

İsrail’in sürekli inkar ettiği el-Aksa Mescidi'ne yönelik yıkım faaliyetleri, kazılarda gelinen tehlikeli aşama itibarıyla artık gizlenemiyor. 15 Şubat Cuma günü Mescidi Aksa’nın avlusundaki Eşrefiye Medresesi’nin karşısında bulunan Kaytabay alanında meydana gelen çöküntüler ile ilgili fotoğrafların ortaya çıkması, tehlikenin ulaştığı boyutları bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor

Terör devleti İsrail’in, direnişin ve özgürlüğün vazgeçilmez sembolü olan el-Aksa Mescidi'ne yönelik sürdürdüğü yıkım çalışmaları tehlikeli boyutlara ulaştı. Siyonist İsrail’in bir yandan Filistinlilere uyguladığı soykırımlar sürerken öbür yandan Mescidi Aksa’nın altını kazarak yıkımı hızlandırmak için çalışmalara hız verdiği bildirildi.
İki hafta önce Mescidi Aksa'nın avlusunda ki Eşrefiye Medresesi’nin avlusunda meydana gelen göçüklerin fotoğrafları Mescidi Aksa'nın karşı karşıya kaldığı tehlikeyi bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Siyonist İsrail’in yıllardır çeşitli bahaneler ileri sürerek sürdürdüğü kazı çalışmaları nedeniyle bundan 15 gün önce Mescidi Aksa'nın avlusundaki Eşrefiye Medresesi’nin karşısında bulunan Kaytabay yolunun çökmesi, kazıların ulaştığı tehlikeli boyutlar İslâm alemini ayağa kaldıracak nitelikte.

İSRAİL ATEŞLE OYNUYOR

Bir programa katılmak üzere Türkiye’de misafir olan Filistin İslâmi Hareket lideri Raad Salah, siyonist İsrail’in ateşle oynadığını ifade ederek konuyla ilgili Vakit’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Terör devletinin Filistin ve Mescidi Aksa üzerindeki işgali ile kirli emellerinin hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini belirten Salah, terör devletinin el-Aksa’yı yıkmaya çalışarak ateşle oynadığını ve sonunu hızlandırdığını söyledi. Terör devleti İsrail’in Mescidi Aksa’yı sanal bir deprem süsü verdirerek uygun bir zamanda yıkmayı planladığını vurgulayan Salah, “Yahudiler el-Aksa’yı yıkmak için dünyanın her yerinde seferber olmuş. Amaçları el-Aksa’yı yıkarak yerine dünyanın en büyük havrasını inşa etmektir” dedi. Siyonist İsrail’in birtakım turistik projeler adı altında kazılara hız verdiğini anlatan Salah, İsrail’in bu amaçla dünya Yahudileri arasında ciddi bir maddi kampanya başlattığını vurguladı. Mescidi Aksa’nın altındaki tünel kazma çalışmalarının 1967 yılından beri başladığına dikkat çeken Salah, “İsrail şu anda Mescidi Aksa altında kazdığı tünellerde bir havra yapmış ve burada ibadet ediyorlar. Ayrıca yine bu tünellerin içinde ‘Nesillerin Kafilesi’ adında da bir müze kurmuşlar. İsrail dünya kamuoyuna bu çalışmalarla ilgili bir rapor dağıtıyor. Bu raporda Mescidi Aksa ile ilgili tehlikeli konular yer alıyor” dedi.

İSTANBUL’DA BİR CAMİ YIKILSA HERKES AYAĞA KALKAR; YA EL- AKSA...

İsrail’in Mescidi Aksa etrafında turistik düzenleme bahanesiyle hazırladığı rapora göre Mescidi Aksa’nın altında üç namazgâh bulunduğunu ifade eden Salah, “Yahudilerin amacı kazdıkları tünellerle sözde bu namazgâhları bularak, ibadetlerini burada yapacaklar. Burada dünyanın en büyük havrasını kurmak istiyorlar. Bir diğer projeleri de burada bir Yahudi medresesi olduğuna yöneliktir. Güya bir Yahudi medresesi varmış. Bu medreseyi yeniden inşa etmek için çalışıyorlar. Bu projeyi tamamlamışlar. Projenin maliyeti 16 milyon dolar. Başka bir proje daha var. Burada Rahmet mezarlığı adında sahabelerin de bulunduğu bir mezarlık var. Burayı yıkıp buradan metro geçirmeyi düşünüyorlar. Şimdi İstanbul’da bir cami, Allah korusun, yıkılsa bütün Türkiye ayağa kalkar. Şu anda Mescidi Aksa tecavüze uğruyor ve herkesin buna tepki göstermesi lazım. Buna inanıyorum ki el-Aksa davası zafere ulaşacaktır. Çünkü Mescidi Aksa daha önce de birkaç kez işgal edilmişti. İşgal edenler tarihe karıştı fakat Mescidi Aksa hâlâ ayakta. İnşallah İsrail de tarihe karışacaktır” şeklinde konuştu.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Filistin' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Hamas Lideri Halid Meşal Ateşkesi Değerlendirdi
   Heniyye'den Ateşkes Sonrası İlk Açıklama
   Abbas, Kudüs’teki Şehadet Operasyonunu Kınadı
   Olmert adeta yalvardı
   ''Filistinin doğal misillemesi''
   Olmert Yenilgiden Sonra, “Her Yol Mübah” dedi
   Dünya'dan İsrail vahşetine tepkiler
   İsrail Füzeleri Gazze'de Yas Evini Vurdu
   İsrail Gazze'den Çekiliyor. Hamas: Bozguna uğrattık.
   Filistin'deki 61 şehidin en az 54'ü kadın ve çocuk
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.