Tüm Haberler
Tüm Haberler
Sık Kullanılanlara Ekle! Açılış Sayfası Yap! Sitene Ekle! İletişim
  Anasayfa
  Haberler
  Bölgeler
  Yazarlar
  Ziyaretçi Yorumu
  Üyelik İşlemleri
  Künyemiz
  İrtibat

Gelişmiş Arama
Kitap Tanıtımı
 Humus'ta Kan Gövdeyi Götürüyor (Video)    Erdoğan: Suriye bizim iç meselemizdir    Zevahiri Suriye Muhalifetini Destekledi    Beşşar Esad’ın Suriye'de Öngöremedikleri    Şehid Şeyh Ahmed Yasin: Allah'ım Ümmetin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum    ''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''    İKÖ ve İslam Dünyasının Soruları    İrlanda gemisi Gazze yolunda    Türkiye'den İsrail'e Enerji Yaptırımı Sinyali    Hamanei: ''Siyonist rejimin saldırısı beşeri vicdanlara saldırıydı!''  

''Filistinin doğal misillemesi''

Cuma, 07 Mart 2008 - (11:38)

Facebook da paylaş

Dün gece Filistin’in işgal altındaki Kudüs şehrinde Siyonist işgal güçlerine karşı gerçekleştirilen eylemde 8 işgalci hayatını kaybederken 40 işgalci de yaralandı. Eylem, Kudüs’ün 1948’de işgal edilmiş olan batı kesiminde gerçekleştirildi.

Eylemin işgal güçlerinin Gazze’de 130 kişinin katledildiği, 350 kişinin de yaralandığı insanlık dışı katliamlarına karşı bir intikam eylemi olarak gerçekleştirildiği bildirildi.

Bizzat işgal devleti kaynaklarının verdiği bilgilere göre Goş Aymonim adlı aşırı görüşlü Yahudi grubuna ait bir enstitünün konferans salonuna kadar silahıyla girmeyi başaran eylemci salonda söz konusu gruba mensup işgalcilerin üzerine otomatik silahıyla ateş ederek 8 kişiyi öldürmeyi 40 kişiyi de yaralamayı başardı.

Olayla ilgili olarak zihinlerde yanılmalara yol açan bir bilgi hatasının düzeltilmesinde de yarar görüyoruz. Olayda sürekli bir okulun hedef alındığı dile getirilerek, zihinlerde bu okulda öğrenim gören öğrencilerin öldürülmüş olabileceği kanaatinin oluşmasına yol açılmaktadır. Oysa hedef alınan mekân aşırı görüşlü bir gruba ait özel öğretim ve araştırma enstitüsü. Enstitüyü yöneten grup aynı zamanda silahlı elemanları olan ve bu elemanlarıyla zaman zaman Filistinlilere yönelik saldırılar düzenleyen, Filistinliler aleyhine saldırgan görüşleri yaygınlaştırmaya çalışan ve çok sayıda modern silah bulunduran bir terörist grup. Bu terörist grup İsrail kaynaklarında genellikle “radikal dinci” olarak nitelendiriliyor. Fakat sadece radikal dinci olmakla kalmayan aynı zamanda çeşitli terör eylemlerine başvuran ve bu tür eylemleri yönlendiren Siyonist terör örgütü.

Eylemin Yahudi takvimine göre 1 Mart’a denk gelen tarihte gerçekleştirildiği için hedef alınan salonda söz konusu örgüt mensuplarının önemli bir kalabalıkla toplantı düzenledikleri bu yüzden kayıplarının çok olduğu bildirildi. Eylemden sonra olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi.

Eylemden sonra işgal devleti Batı Kudüs çevresinde geniş çaplı güvenlik tedbirleri aldı. Kudüs ile Tel Aviv arasındaki yolları kapattı. Havada da yoğun uçak uçuşları dikkat çekti.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

'Filistin' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Hamas Lideri Halid Meşal Ateşkesi Değerlendirdi
   Heniyye'den Ateşkes Sonrası İlk Açıklama
   Abbas, Kudüs’teki Şehadet Operasyonunu Kınadı
   Olmert adeta yalvardı
   Olmert Yenilgiden Sonra, “Her Yol Mübah” dedi
   Dünya'dan İsrail vahşetine tepkiler
   İsrail Füzeleri Gazze'de Yas Evini Vurdu
   İsrail Gazze'den Çekiliyor. Hamas: Bozguna uğrattık.
   Mescid-i Aksa çöküyor
   Filistin'deki 61 şehidin en az 54'ü kadın ve çocuk
Yazarlar
Maruf Çetin
Fedek ile ilgili tüm tartışmalar uydurmadır
Alıntılar
Selahaddin Eş Çakırgil
Bir geçmeyen geçmişin, bir zorbalığın 100 yılından resmi geçit sahneleri..
Bülent Şahin Erdeğer
Diller Değil Davranışlardır Aslolan...
Ahmet Varol
'Kaybedecek Zalim' İçin Kaybetmek
Robert Fisk
Fisk: Şiiler, Esad'ı yalnız bırakmayacak
Bülent Keneş
Suriye'de yaşanan katliamlarda İran'ın rolü
Abdurrahman Dilipak
Mehdi mi dediniz?
Haberler
Kitaplar
Oyunlar

islamdunyasi.com'da
internet'te

© Copyright by İslamdünyası
E-Posta:
info@islamdunyasi.com

Kaynak göstermek şartıyla alıntı yapılabilir.
Yazarların yazıları kendilerini bağlamaktadır.
Sitemiz Basın Meslek İlkeleri'ne uymayı taahhüt etmektedir.