İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?news_id=4892
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Cuma, 07 Mart 2008 - (15:12)

İsrail Vahşeti Fatih Camii'nde Protesto Edildi

İHH, Özgür-Der, Günışığı Derneği, İnsan Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Akabe Vakfı, AKDAV gibi sivil toplum kuruluşlarının organizasyonuyla Fatih camiinde toplanan müslümanlar siyonist israil’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırıları protesto etti.

İHH, Özgür-Der, Günışığı Derneği, İnsan Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Akabe Vakfı, AKDAV gibi sivil toplum kuruluşlarının organizasyonuyla Fatih camiinde toplanan yüzlerce müslüman siyonist israil’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırıları protesto etti. Grup adına basın açıklaması yapan Fesih Kaya İsrail’in uyguladığı insanlık dışı saldırıların bir an önce son bulması gerektiğini söyledi. Tüm İslam ülkelerinin Filistin konusunda sessizliğini koruduğu ve bunun Siyonist İsrail rejimine cesaret verdiğini kaydeden Fesih Kaya, İslam ülkelerinin ve özellikle Türkiye’nin İsrail ile olan tüm ilişkilerini ve anlaşmalarını askıya alması gerektiğini söyledi.

Binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen protesto gösterisi, daha sonra Necmeddin Kızıl hoca’nın kıldırdığı gıyabi cenaze namazının ardından kalabalık İsrail bayrağı yakarak "Kahrolsun İsrail, İşbirlikçi İktidar İstemiyoruz, Hamasa Selam Direnişe Devam, Filistine Gazzeye Direnişe Bin Selam" gibi sloganlar attılar. Sık sık tekbir getiren grup protesto gösterisinin ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Kudüs Yolu