İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?news_id=4893
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Çarşamba, 12 Mart 2008 - (16:13)

Sakaryalı Öğrenciler Siyonist Rejim Konsolosunu Kovdu!

Siyonist rejim İstanbul Başkonsolosu Mihail Gur Aryeh'in Sakarya Üniversitesinde "Savaşlarda Sivillerin Durumu" konulu vereceği konferans, öğrencilerin yoğun tepkisi ve protestosu üzerine iptal edildi.

Siyonist rejim İstanbul Başkonsolosu Mihail Gur Aryeh'in Sakarya Üniversitesinde "Savaşlarda Sivillerin Durumu" konulu vereceği konferans, çoğunluğunu Anadolu Gençliğin oluşturduğu müslüman öğrenciler platformuna mensup öğrencilerin yoğun tepkisi ve protestosu üzerine iptal edildi. Eyleme sol görüşlü öğrencilerin de destek verdiği bildirildi.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Anadolu Gençlik Sakarya Üniversiteli öğrencileri öncülüğünde yapılan basın açıklamasının sonucunda, daha önceden Sakarya Üniversitesi'ne "Savaşlarda Sivillerin Durumu" konulu konferans vermek üzere üniversiteye davet edilen terör devleti İsrail'in İstanbul Başkonsolosu, Mihail Gur Aryeh, Üniversitenin müslüman öğrencileri tarafından verilen yoğun tepkiler nedeniyle konferansı iptal etmek zorunda Kaldı.

Üniversite öğrencileri tek yürek olarak "Katillerin Temsilcisini Kampüsümüzde Görmek İstemiyoruz" diye haykırdı.

Jandarmanın geniş güvenlik önlemleri aldığı ve yoğun öğrenci katılımının gerçeklerştiği protestoda öğrenciler hep bir ağızdan "Seller Kadar Kan Aksa Kurtulacak El-Aksa", "Hamasa Selam Direnişe Devam" "Kahrolsun Amerika Emperyalizmi" "Kahrolsun İşbirlikçi Kafirler" "Kahrolsun İsrail" "Ahmed Yasin Yolun Yolumuz" "Siyonist Devlet Yıkılacak Elbet" sloganlarıyla Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü'nde tarihi bir gün yaşattı.

Siyonist rejim konsolosulunun Sakarya'dan kovulmasıyla sonuçlanan protestonun sonunda öğrenciler Filistin'in İsrail işgalinden tez zamanda kurtulması için topluca dua yaptılar.

Gerçekleştirilen protesto eylemiyle Filistindeki kardeşlerine bir nebze olsun destek olmanın sevinciyle olaysız bir şekilde Üniversite kampüsünden dağıldılar.