İslam Dünyası

http://www.islamdunyasi.com/index.pl?news_id=4951
E-Posta: info@islamdunyasi.com
Çarşamba, 02 Haziran 2010 - (10:06)

''İskenderun saldırısı İsrail'in taktik değişikliği''

İHH İnsani Yardım Vakfı Ankara Yöneticisi Mustafa Sinan, "İskenderun'daki saldırı, katil İsrail'in taktik değiştirdiğinin kanıtıdır." dedi.

Gazze'ye gemilerle götürülen yardımların İsrail tarafından ateş açılarak engellenmek istenmesini protesto eden İHH üyelerinin siyonist İsrail'in Ankara Büyükelçiliği'ndeki eylemi devam ediyor. Gemilerin Gazze'ye ulaşıncaya kadar elçilik önünden ayrılmayacaklarını ifade eden İHH üyeleri, sloganlar atıp ıslık ve klaksonlar çalarak katil İsrail'i protesto ediyor.

Elçilik önünde ve çevresinde güvenliği artıran Ankara Emniyeti ise herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tedbiri elden bırakmıyor. Ayrıca akşam saatlerinde toplanan gruba, ilerleyen saatlerde Büyük Birlik Partisi ve Alperenler Ocağı'ndan da destek geldi.

Öte yandan grup adına açıklama yapan İHH Ankara Yöneticisi Mustafa Sinan, Hatay'ın İskenderun ilçesinde Deniz İkmal Komutanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan 6 asker olayıyla ilgili ilginç bir iddiada bulunarak, saldırının katil İsrail'in taktik değiştirdiğinin kanıtı olduğunu söyledi.

Sinan, "Siyonist İsrail'in 'biz her yerde her şeyi yaparız' mantığının, bu saatlere, bugüne gelmesinin manidar olduğunu" vurguladı.